Rozwody to coraz częściej podejmowany temat – od wielu lat rozwiązanie to nie jest już stygmatyzowane, wiele mówi się o możliwościach, jakie może on dać. Powody rozwodów są różnorodne, a o samym rozwodzie oraz jego konsekwencjach decyduje sąd. Jak w praktyce wygląda proces rozwodowy? Czy konieczne jest zatrudnianie adwokata?
Co to jest pozew rozwodowy?
Pozew rozwodowy to pismo procesowe, który pozwala na wszczęcie postępowania sądowego o rozwód. Pismo takie powinno spełniać wszelkie normy formalne, aby zostało przyjęte. Pismo, w którym stwierdzono braki formalne może zostać zwrócone i spowodować zakończenie sprawy rozwodowej. Jakie dane powinny znajdować się w pozwie rozwodowym? Przede wszystkim konieczne jest podanie danych osobowych, zarówno powoda, jak i pozwanego – mówią pracownicy kancelarii adwokat-katowice.pl. Kto może napisać pozew o rozwód? Okazuje się, że pozew można napisać samodzielnie (trzymając się ram formalnych), jak również zlecić napisanie takiego pisma adwokatowi czy radcy prawnemu. Pozew mówi być podpisany odręcznie! Decydując się na pomoc kancelarii prawnej musimy pamiętać, że napisanie pozwu jest odpłatne, a cena tego zadania zależy od skomplikowania sprawy czy orzekania o winie. Gotowy pozew rozwodowy składany jest do odpowiedniego sądu.
Zadania adwokata podczas sprawy rozwodowej
Pierwszym zadaniem adwokata jest dokładne zapoznanie się ze sprawą oraz jej bezstronna ocena. Adwokat musi określić szanse swojego klienta na powodzenie w osiągnięciu zamierzonych celów, może również wskazać prawne rozwiązania, które pozwolą się do tych celów zbliżyć. W sali sądowej zadaniem adwokata jest reprezentowanie klienta, dbanie o jego dobre imię oraz składanie wniosków i pism. Adwokat będzie również odwodził klienta od podejmowania kroków, które mogą zaszkodzić jego sytuacji prawnej.
Comments are closed.