Zanim wybierzemy się na stok narciarski, powinniśmy wyposażyć się w odpowiedni sprzęt do zjeżdżania, a ich wybór wcale nie należy do najprostszych. Narty męskie różnią się wagą, długością oraz stopniem zaawansowania. Inne będą narty dla osób początkujących, inne dla średniozaawansowanych i zaawansowanych narciarzy.

Pierwszą i podstawową kwestią przy wyborze nart męskich, jest ich długość. Narty męskie dobieramy do wzrostu odejmując od niego 15 centymetrów. Dla przykładu jeżeli mężczyzna ma 165 centymetrów wzrostu, powinien szukać nart o długości 150 centymetrów. Dla mężczyzny o wzroście 185 centymetrów, idealne będą narty mierzące 170 centymetrów. Te obliczenia nie są zbyt skomplikowane.

Jakie narty dla początkujących?

Wybierając narty męskie dla początkujących, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Po pierwsze ważna jest bezpieczna i komfortowa jazda, dlatego najlepiej jest wybrać narty typu All mountain bądź All round, są to narty uniwersalne i wyjątkowo bezpieczne.

Narty w budowie różnią się od innych typów, są zdecydowanie szersze, bardziej stabilne, co gwarantuje początkującym narciarzom bezpieczeństwo na stoku. Narty dla początkujących są także lżejsze, dzięki czemu narciarz może swobodnie skręcać i czuć się w nartach stabilnie, nawet przy szybszej jeździe.

Średniozaawansowani narciarze – jakie narty?

Kolejną grupą narciarzy są osoby średniozaawansowane. To grupa narciarzy, która ma już za sobą swój pierwszy zjazd, zna podstawowe pojęcia narciarskie i wciąż zdobywa doświadczenie w płynnej jeździe po niższych i wyższych stokach. Jeżeli nie mamy pewności co do umiejętności narciarskich, powinniśmy wybierać narty męskie z mniejszą twardością, co zapewni łatwiejsze i bardziej stabilne skręty.

Tylko przy dobrych umiejętnościach narciarskich sklepy z wyposażeniem sportowym oferują narty dłuższe i twardsze, zawsze pytając się klienta o stopień jego umiejętności. Tutaj trzeba podkreślić, że im dłuższe i twardsze narty męskie, tym trudniejsze bywają skręty i utrzymanie pełnej równowagi.

Narty męskie dla zaawansowanych

Ostatnią grupą sportowców zimowych są zaawansowani narciarze. Męskie narty dla zaawansowanych sportowców dobierane są indywidualnie według upodobań i indywidualnych preferencji narciarzy.

Im lepsze umiejętności posiadamy w narciarstwie, tym bardziej profesjonalne narty powinniśmy dla siebie wybrać. Narty dla zaawansowanych sportowców cechują się szybkością, zwrotnością oraz profesjonalną budową.

Więcej informacji znajdziesz na stronie narty męskie.

Comments are closed.

live url https://infowiesci.com.pl/stolik-pomocniczy-do-kanapy-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdego-salonu/ https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/