Czy komuś trzeba tłumaczyć, jak ważne jest w obecnych czasach Web design and development? Chyba nie. Czasy się zmieniają i obecnie strony www muszą zostać dopasowane do potrzeb klientów, jeżeli ktoś chciałby zdobyć zaufanie (po pierwsze!), a także cieszyć się z rosnących zysków (po drugie!).

Do kogo trafia strona www?

Web Development jest usługą, która ma pomóc określić docelową grupę odbiorców. Tak, każdy przedsiębiorca chciałby, aby odwiedzała go jak największa ilość osób. Nie można jednak zapomnieć o czymś takim, jak uniwersalność strony. Jeżeli ktoś mówi, że jest dla wszystkich, to tak naprawdę nie jest dla nikogo. Można by pomyśleć o tym, żeby zadowolić wszystkie odwiedzające osoby, ale tak naprawdę są na to nikłe szanse. Lepiej pomyśleć o nieco ograniczonej liczbie odbiorców, dzięki czemu w lepszy sposób uda się trafić na podatny grunt. Taki, który może w przyszłości zaowocować większymi zyskami.

Segment odbiorców

Web Development Services to m.in. podzielenie odbiorców na konkretne segmenty. Jakie? Np. na kobiety i mężczyzn. Dlaczego? Ot, chociażby przykładem może być sklep, który oferuje tylko odzież damską. Aczkolwiek, ten podział jest bardzo ogólnikowy. Web Development Companies mogą również dokonać bardziej szczegółowego podziału na młode matki, studentki, seniorki. Czy też młodzież do lat 10, nastolatki/nastolatków, itd. Określenie segmentu odbiorców jest bardzo ważne, aby móc lepiej dopasować wymagania danej strony. 

Tworzenie persony

Web Development Company (np. 10Clouds) powinna pomóc stworzyć personę. Dlaczego? Aby móc jeszcze lepiej określić docelową grupę odbiorców. Czym (lub kim!) jest owa persona? Osobą wymyśloną, ale taka, która faktycznie mogłaby istnieć w realnej rzeczywistości. Warto stworzyć pana/panią o faktycznym nazwisku, wyglądzie, itd. Taką, która mogłaby znajdować się zaraz po drugiej stronie biurka. Dlaczego? Po to, aby móc jeszcze lepiej trafić w jej potrzeby.

Tak naprawdę warto wczuć się w rolę osób, potencjalnych klientów, którzy mogą wobec takiej strony/marki stawiać konkretne oczekiwania. Co one mogłyby chcieć? Jakie mają problemy? Będąc na miejscu takiej osoby/osób, czego można by oczekiwać od danej witryny? Tak, trochę tu “pachnie” psychologicznym podejściem, ale jest to konieczne. Po to tylko, aby móc jeszcze lepiej dopasować całokształt strony. 

Ktoś powie, że tworzenie persony jest niepotrzebne, ale jest wręcz przeciwnie. Z drugiej strony – stworzenie takiej wirtualnej postaci, może sprawiać użytkownikom ogrom radości i nieco zabawy. 

 

Comments are closed.

zobacz zobacz https://www.fcbu.org/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-chlodne-wieczory/