W obecnych czasach można spotkać meble kuchenne o różnym wykończeniu. Producenci starają się zadbać o swoich klientów, którzy mają coraz bardziej wymyślne potrzeby. Jakie fronty kuchenne powinny zwrócić naszą uwagę? Mat czy połysk – podjęcie decyzji na pewno nie będzie łatwe.

Matowe i lakierowane fronty kuchenne

Matowe fronty to bardzo ciekawa propozycja, która może odnaleźć się w każdej kuchni. Tylko, że lakierowane fronty pomogą rozświetlić całe wnętrze – co jest szczególnie ważne, jeżeli chodzi o małe przestrzenie kuchenne. Które będą lepsze? Obydwa rozwiązania mają tyle samo zwolenników. Na lakierowanych, ciemnych meblach kuchennych łatwiej widoczny jest kurz, czy też inne, nieestetyczne odciski. Matowe meble kuchenne mogą sprawiać, że całe pomieszczenie będzie wyglądać niekorzystnie, ciemno. Jak więc widać – biorąc pod uwagę takie wykończenie, trzeba przeanalizować wszystkie “za” i “przeciw”.

Rodzaje frontów kuchennych

Pamiętajmy również o tym, że do wyboru mamy różnego rodzaju fronty kuchenne. Które będzie najlepsze? I tu znowu nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Może się bowiem okazać, że meble z drewnianymi frontami w żaden sposób (pod względem wymiarów) nie będą pasować do naszej kuchni. Z kolei te, które mają lakierowane lub akrylowe fronty, świetnie dopasują się do pomieszczenia. A może lepszą propozycją będą meble z fornirem z przodu? Czy też łaskawym okiem spojrzeć na fronty foliowane, czy też laminowane? Jest tego dużo, dlatego wszystko trzeba dokładnie przemyśleć. 

Comments are closed.

https://mundopediu.com https://cityviewphoto.com https://woco.pl