Wyjazd do pracy za zachodnią granicę dla wielu osób jest jedyną szansą na godne życie. Niemiecki rynek pracy jest wyjątkowo atrakcyjny. Polacy podejmujący tam pracę mogą liczyć na wysokie zarobki i atrakcyjny pakiet socjalny. Warto pamiętać, że każda osoba legalnie zatrudniona w Niemczech i odprowadzająca tam podatki może liczyć na zwrot części kwoty. Jak uzyskać zwrot podatku z Niemiec? Sprawdź!

Zwrot podatku z Niemiec – najważniejsze informacje

Zwrot podatku z Niemiec może w dużym stopniu podreperować domowy budżet. Na przelew od niemieckiego fiskusa mogą liczyć osoby, które legalnie pracowały w Niemczech i w odpowiednim czasie złożą zeznanie podatkowe. Aby ubiegać się o pieniądze, należy wcześniej skompletować wszystkie druki otrzymane od pracodawcy. Wśród najważniejszych dokumentów należy wymienić umowę z pracodawcą, zaświadczenie EU/EWR oraz zaświadczenie UE/EOG. Ponadto, w rozliczeniu podatkowym można uwzględnić dodatkowe ulgi. Na dodatkowe pieniądze mogą liczyć między innymi osoby wychowujące dzieci oraz osoby dojeżdżające do pracy do Niemiec.

Obawiasz się, że przeoczyłeś swoją szansę na należne pieniądze? Bez obaw: zgodnie z niemieckimi przepisami, możesz rozliczyć podatek aż do 4 lat wstecz, a w niektórych przypadkach nawet do 7.

Profesjonalna pomoc

Dla wielu osób konieczność złożenia deklaracji podatkowej i kontakt z niemieckimi urzędami wywołuje duży stres. Bariera językowa uniemożliwia Ci swobodną komunikację? Nie wiesz, od czego zacząć całą procedurę? Nie jesteś zdany sam na siebie! W Polsce funkcjonują biura specjalizujące się w rozliczaniu podatków za pracę w Niemczech i innych krajach europejskich i uzyskiwaniem zaległych świadczeń.

 

 

Comments are closed.

live url live url live url