Sprzęt jeździecki oferowany jest przez różnorodne sklepy. Ich oferta jest naprawdę szeroka. Wszyscy mówią o kasku, czy też butach jeździeckich. Może czas na to, aby uwagę skupić na innych rzeczach, które są często pomijane, a mogą okazać się użyteczne podczas jazdy konnej.

Rękawiczki na konie

Jeżeli chodzi o sprzęt jeździecki, to rękawiczki należą do najrzadziej wymienianych. Tak, są one obowiązkowe, jeżeli chodzi o odzież konkursową, ale podczas zwykłych jazd nie trzeba ich mieć. Nie trzeba, ale można o nich pomyśleć. W szczególności, jeżeli ktoś ma bardzo delikatne dłonie. Trzymanie wodzy przez długi czas może doprowadzić do powstawania odcisków na wnętrzach dłoni. Można ich w łatwy sposób uniknąć, zakładając bardzo wygodne rękawiczki, które dosłownie są jak druga skóra. Polecane są one również do założenia, podczas wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych. W ten sposób mniej brudzą się ręce i będzie łatwiej je wyczyścić.

Kurtka jako sprzęt jeździecki

Na jazdę konną można wziąć swoją własną kurtkę, ale czy będzie w niej odpowiednio wygodnie? Czy zwykła odzież wierzchnia nie będzie krępować ruchów? Warto zadać sobie to pytanie, jeżeli ktoś zamierza naprawdę długo jeździć, a takich osób naprawdę nie brakuje. W sklepach dostępne są specjalne kurtki jeździeckie, które idealnie pasują na dzieci, jak również na osoby dorosłe (kobiety i mężczyźni). Podczas zimowych przejażdżek warto mieć specjalne kurtki jeździeckie, które zapewniają więcej ciepła, a na dodatek pozwalają na dłuższą jazdę konną. 

Comments are closed.

https://abuya.pl Meble Balkonowe zobacz wiecje