Smaczne potrawy z grilla kojarzone są z okresem upalnego lata. Czy wiesz, że dania tego typu możesz przygotowywać bez względu na porę roku? Umożliwi to patelnia grillowa, która powinna znaleźć się w każdej kuchni. Jak zaprojektowana jest taka patelnia i czy wspierać będzie codzienne smażenie?

Patelnia grillowa zawsze pod ręką

Nowoczesna patelnia grillowa to ciekawa propozycja, szczególnie dla osób ceniących sobie smak potraw prosto z grilla. Patelnie tego typu zaprojektowane zostały z myślą o wygodnym smażeniu oraz o podnoszeniu jakości przygotowywanych potraw. jak to możliwe? Przede wszystkim zwraca uwagę sama budowa patelni – jej dno tworzy struktura z głębokimi rowkami. Pozwalają one na uzyskanie wyglądu potraw, jakby przed chwilą zdjęto je z grilla. Dodatkowo rowki pozwalają na odprowadzanie nadmiaru tłuszczu, który podczas smażenia nie wsiąka w ryby czy mięso, a ścieka na dno patelni. Udogodnieniem dla użytkowników może być dodatkowy lejek, który pozwoli na wygodne odprowadzanie nadmiaru tłuszczu. Patelnia grillowa wykonana jest najczęściej z żeliwa, aluminium lub stali nierdzewnej – wszystkie te materiały posiadają swoje zalety. Patelnie tego typu posiadają również dno wyściełane specjalistycznymi powłokami. Dzięki nim można mieć pewność, że smażone potrawy nie będą przywierać do dna. Powłoki tytanowe, ceramiczne czy teflonowe pozwalają również na znaczące wydłużenie żywotności patelni. 

Patelnie projektowane zgodnie z trendami!

Patelnia grillowa to nie tylko funkcjonalny dodatek w kuchni – to również elementem, który podniesie estetykę tego pomieszczenia. Patelnie projektowane są w taki sposób, aby idealnie wpisywać się w oczekiwania i w najnowsze trendy. Wiele z dostępnych modeli posiada rączki tworzone z naturalnego drewna. 

Comments are closed.