Zimowisko na stoku wymaga odpowiedniego przygotowania dziecka, bez względu na to czy będzie ono jeździło na nartach czy na snowboardzie. O czym trzeba pamiętać w przypadku wyjazdu na deskę?

Sprzęt snowboardowy, deska i co jeszcze?

Zacznijmy od początku. Gdy dziecko wyjeżdża na obóz snowboardowy absolutnym must have jest odpowiednie ubranie na stok. Specjalne narciarskie spodnie i kurtka, nieprzemakalne oraz wiatroszczelne, to podstawa, aby dziecku było ciepło i komfortowo. Do tego gogle oraz kask, dla bezpieczeństwa naszej pociechy. I co jeszcze?

Oczywiście potrzebna będzie deska, bo bez niej ani rusz. Ale czy od razu trzeba kupować cały sprzęt? W zasadzie nie. Trzeba się jednak dowiedzieć czy dziecko musi na zimowisko wyjechać ze sprzętem czy będzie możliwość wypożyczenia bezpośrednio na miejscu. Tu bywa różnie, w razie wątpliwości należy zapytać organizatora. Często jest taka opcja, ale dużą popularnością cieszą się rozwiązania, w których sprzęt wypożyczany jest jeszcze przed wyjazdem. Często instruktorzy posiadają namiary na miejsca, gdzie profesjonalnie i rzetelnie dobrany zostanie sprzęt. To spora oszczędność czasu podczas wyjazdu.

Poza deską na zimowiska snowboardowe trzeba zabrać także buty snowboardowe oraz wiązania. W przypadku ubrania nie można zapomnieć również o rękawiczkach, ciepłych skarpetach czy bieliźnie termicznej.

Spotkanie z organizatorem

Przed wyjazdem na obóz snowboardowy 2023 organizatorzy, tacy jak Róża Wiatrów zapraszają uczestników i ich opiekunów na spotkanie, podczas których będą omówione wszystkie najważniejsze kwestie, w tym m.in. dotyczące sprzętu. Obóz snowboardowy dla dzieci to poza szaleństwem i nauką na stoku wspaniały czas wspólnej zabawy z rówieśnikami. Nic więc dziwnego, że w programie wyjazdu znajdują się też inne ciekawe atrakcje, które zostaną szczegółowo omówione podczas zebrania. To czas, w którym rodzice mogą zadawać pytania, aby uzyskać dokładne informacje dotyczące wszystkich elementów programu.

Nie tylko stok

Program wyjazdów dla dzieci jest z reguły bardzo rozbudowany. Dzieci muszą mieć czas zarówno na aktywność, jak i wypoczynek. Ale zimowiska dla młodzieży to także coś więcej. W wyjazdach często uczestniczą osoby z różnych środowisk, uczęszczające do szkół w różnych miejscowościach. To zatem wspaniała okazja do tego, aby poznać innych, wartościowych młodych ludzi i nawiązać przyjaźnie na lata. Spotkać osoby, z którymi można dzielić pasję – bezcenne!

 

Comments are closed.

https://imerp.pl/konsola-waska-15-cm-maly-mebel-z-wielkimi-mozliwosciami/ https://4-bet.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-kluczem-do-komfortowego-relaksu-na-swiezym-powietrzu/ live url