Jazda konna jest wartościowym sportem wzmacniającym sylwetkę, sprzyjającym utrzymaniu dobrej kondycji, stymulującym pracę narządów wewnętrznych oraz rozwijającym pewność siebie, odpowiedzialność i empatię. Ogromny potencjał tego sportu zauważa coraz większa rzesza osób pragnących spróbować swoich sił w jeździectwie. Jak należy przygotować się do pierwszej wizyty w stadninie? Jakie akcesoria oferuje amatorom profesjonalny sklep jeździecki? Sprawdź!

Odwiedzamy sklep jeździecki: od czego zacząć?

Sklep jeździecki oferuje ogrom różnorodnych produktów dedykowanych profesjonalistom oraz laikom stawiającym w tej dziecinie pierwsze kroki. Nie musisz od razu inwestować w pełny strój, którego zakup jest niemałym wydatkiem. Kompletowanie stroju zacznij od podstawowych, niezbędnych elementów. Najważniejszym z nich jest kask. Kask jeździecki jest lekki, a jednocześnie wytrzymały. Starannie zaprojektowane kaski ze skorupą z poliwęglanu przyjmują na siebie całą siłę wstrząsu podczas ewentualnego upadku. Pod wpływem silnego uderzenia pęka kask, a czaszka zostaje nienaruszona. Kask powinien być starannie dopasowany do budowy anatomicznej użytkownika. Jego wnętrze wyściełane jest miękką gąbką wchłaniającą pot, a systemy wentylacji zapobiegają przegrzewaniu się głowy nawet podczas gorących dni.

Wygodny strój

Podczas wizyty w sklepie jeździeckim zwróć uwagę na bryczesy – miękkie, elastyczne spodnie o dopasowanym kroju. Spodnie stworzone z myślą o osobach jeżdżących konno nie mają wewnętrznych szwów, które mogłyby powodować otarcia. Cechą charakterystyczną bryczesów są skórzane lub silikonowe wstawki zwiększające przyczepność. Ponadto, na liście zakupów warto uwzględnić również sztyblety – niskie, wsuwane buty z gładką podeszwą i niskim obcasikiem idealnie pasującym do budowy strzemiona.

Comments are closed.

https://grodzisknews.pl/znizki-i-bonusy-w-ubezpieczeniach-samochodowych-jak-je-zdobyc-i-nie-stracic/ live url live url