Nie brakuje osób, jakie zajmują się prowadzeniem taksówek. Każda osoba, która myśli o tym, aby zająć się wykonywaniem takiej działalności gospodarczej, musi mieć odpowiednie ubezpieczenie samochodu. Jak powinno wyglądać ochrona ubezpieczeniowa dla taksówki?

Drogie ubezpieczenie samochodu?

W środowisku można spotkać się z opinią, że polisa ubezpieczeniowa dla taksówkarzy, czy nawet dla kierowców Ubera, jest droższe. Czy to prawda? Niestety tak. Z czego to wynika? Ot, chociażby z tego faktu, że pojazd mechaniczny jest zdecydowanie częściej eksploatowany. Dowodem na to są liczniki, jakie znaleźć można w samochodzie. W porównaniu do zwykłych osobówek, można spotkać się z ogromną liczbą przemierzonych kilometrów. Częściej eksploatowane samochody, częściej się psują, a nawet ulegają kolizjom drogowym. Nie ma więc co dziwić się temu, że polisa ochronna jest zdecydowanie droższa.

Brak odszkodowania z AC

Tak, dla taksówki, czy też Ubera, warto wykupić AC. Dzięki temu, nawet jak kierowca nie zawini, będzie można liczyć na wypłatę odszkodowania. W szczególności, że uszkodzeniu ulegnie przedmiot, który pozwalał na wykonywanie pracy zarobkowej. Takie ubezpieczenie samochodu zostanie jednak rekalkulowane, jeżeli właściciel pojazdu nie przyzna się do tego, że wykonuje odpłatny przewóz osób. Jeżeli dojdzie do uszkodzenia samochodu, a towarzystwo ubezpieczeniowe zorientuje się, że kierowca pracował jako taksówka/Uber, nie otrzyma odszkodowania, jakie przysługiwałoby mu normalnie. Dlatego nie ma co zatajać prawdy przed agentem ubezpieczeniowym.

 

Comments are closed.

zobacz zobacz https://humpday.com.pl/industrialna-doniczka-na-nozkach-wysoka-w-stylu-loft-nowy-wymiar-zieleni-w-mieszkaniu/