Zastanawiasz się, jaki zestaw mebli do salonu wybrać? Producenci wysokiej klasy wyposażenia wnętrz otwierają przed Tobą niemal nieograniczone możliwości! Możesz wybierać spośród ogromu szafek, komód, stolików i regałów zaprojektowanych w różnorodnych stylach. Jednym z najbardziej charakterystycznych z nich jest styl glamour, który w ostatnim czasie cieszy się ogromną popularnością. Czym charakteryzują się wnętrza urządzone zgodnie z tą koncepcją? Sprawdź!

Blichtr i luksus: glamour we wnętrzach

Styl glamour jest przeciwieństwem wszechobecnego minimalizmu. Jest to jedna z najbardziej charakterystycznych, oryginalnych koncepcji. Salony, sypialnie i kuchnie inspirowane niebanalnym stylem są ponadczasowe i nie tracą na atrakcyjności pomimo zmieniających się z czasem trendów.

Styl glamour podsumować można w trzech słowach: blichtr, luksus, błysk. Narodził się on w latach 30. ubiegłego stulecia w Los Angeles. Wówczas największe gwiazdy kina zaczęły wyposażać swoje wille w kryształowe żyrandole i okazałe, dekoracyjne meble, kłaść marmurowe posadzki. Wnętrza bogatych domów porównać można było do szkatułki z kosztownościami.

Dzisiaj styl glamour jest nieco bardziej stonowany, ale wciąż mocno wyróżnia się na tle innych nurtów. Wnętrza dopracowane są w najmniejszych szczegółach. Dominują w nich połyskujące materiały, jasne kolory (przede wszystkim złoto, srebro, biel i pastele), lustrzane i chromowane elementy.

Wybieramy zestaw mebli do salonu w stylu glamour

Jaki zestaw mebli do salonu zaprojektowanego w stylu glamour wybrać? Przede wszystkim: dekoracyjny! Projektanci tworzący szafki, kredensy, półki i stoliki w tym nurcie inspirację czerpią z baroku. Nowoczesne meble glamour osadzone są na giętych nóżkach, zdobią je metalowe uchwyty i wieńce. Do ich produkcji używane są wysokiej jakości materiały, takie jak płyty MDF pokryte akrylem albo folią o wysokim połysku, marmur, szkło, metal.

 

 

Comments are closed.

https://greenrepublic.pl/parasol-ogrzewacz-gazowy-polaczenie-funkcji-i-estetyki/ Industrialny metalowy kwietnik stojący zobacz