Odbudowa płytki paznokci z wykorzystaniem akrylu to bardzo popularna metoda stosowana z powodzeniem w wielu gabinetach kosmetycznych. Wśród licznych zalet tego typu rozwiązania wymienić należy między innymi dużą odporność paznokci akrylowych na uszkodzenia mechaniczne związane z negatywnym oddziaływaniem czynników zewnętrznych.

Dla kogo paznokcie akrylowe są szczególnie polecane?

Odbudowa i przedłużanie paznokci za pomocą akrylu jest szczególnie polecane kobietom, których naturalna płytka paznokci jest osłabiona, cienka, delikatna i ulega łatwym złamaniom. Poza tym, paznokcie akrylowe stanowią doskonałą ochronę dla uszkodzonych płytek, ponieważ pod warstwą akrylu paznokieć może bez żadnego problemu wzrastać i podlegać regeneracji. Metoda akrylowa może być z powodzeniem wykorzystana również w celu ukrycia bruzd, nierówności czy innych tego typu mankamentów paznokci.

Jaka jest trwałość tej metody?

Paznokcie akrylowe są trwałe i odporne na uszkodzenia. Jednak po okresie dwóch tygodni od nałożenia, akryl powinien być uzupełniony lub usunięty.

Czy metoda zdobienia paznokci jest bezpieczna?

Przedłużanie i odbudowa paznokci za pomocą metody akrylowej należy do zabiegów dość bezpiecznych. Oczywiście w tym wypadku konieczne jest zachowanie ostrożności oraz prawidłowe wykonanie zabiegu, które nie prowadzi do uszkodzenia płytki paznokci. Osoba wykonująca przedłużanie powinna zatem posiadać odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Musi ona również posługiwać się sterylnymi lub jednorazowymi narzędziami, które minimalizują ryzyko rozwoju infekcji o podłożu bakteryjnym oraz grzybiczym.

W jaki sposób wykonywane są tego typu zabiegi?

Odbudowa i przedłużanie paznokci metodą akrylową wymaga przeprowadzenia kliku etapów. Każdy zabieg powinien w pierwszej kolejności obejmować dokładne mycie i dezynfekcję rąk. W dalszej kolejności powinno być wykonywane odtłuszczanie paznokci oraz ich matowienie. Następnie konieczny jest wybór odpowiedniego tipsa, który kształtem zbliżony jest do naturalnych paznokci. Tips mocowany jest następnie do płytki paznokcia. Dalsze czynności mają na celu spiłowanie powstałego progu oraz modelowanie kształtu. Płytka naturalnego paznokcia pokrywana jest tak zwanym primerem, a następnie za pomocą drobnego pędzelka aplikowane są krople akrylu. W tym przypadku należy dochować szczególnej staranności. Procedura powinna być wykonywana do momentu uzyskania równiej powierzchni o pożądanej grubości. Zabieg nie wymaga stosowania lampy utwardzalnej, ponieważ akryl zastyga samoistnie pod wpływem utlenienia.

Więcej informacji znajdziesz na stronie paznokcie akrylowe.

Comments are closed.

trzaikrajobraz.pl https://absenting.com.pl/przemyslowy-szlif-w-twoim-domu-sekret-mebli-loftowych/ https://4-bet.com.pl/ekskluzywny-styl-industrialne-stoliki-kawowe-loft-i-meble-loftowe-do-salonu/