Stworzenie wygodnego miejsca wypoczynkowego dla siebie i swoich bliskich nie jest problemem – wystarczy niewielki taras czy ogródek. Olbrzymia ilość mebli ogrodowych proponowanych nam przez producentów sprawia, że zaaranżowanie takiej przestrzeni nie jest problemem. Obecnie wśród najchętniej kupowanych mebli wymienia się przede wszystkim fotel bujany ogrodowy. Dlaczego?

Fotel bujany ogrodowy – trwały i designerski mebel na naszym tarasie

Chcąc zaaranżować przydomowy taras w sposób nietuzinkowy warto postawić na nietuzinkowe meble – takim bez wątpienia jest fotel bujany ogrodowy. Nowoczesne fotele bujane to połączenie funkcjonalności oraz oryginalnego designu – fotel taki to kokon zawieszony w powietrzu na stabilnym stelażu. Wewnątrz kokonu umieszczono miękkie poduszki i siedziska, aby podnieść komfort użytkownika. Kokon jest głęboki, pozwala na wygodne ułożenie się, chroni przed silnymi podmuchami wiatru, jak również przed promieniowaniem słonecznym. Fotel pozwoli nam bezpiecznie bujać w obłokach, odpoczywać, a delikatne kołysanie sprawi, że nasz organizm się wyciszy. 

Konstrukcja nowoczesnych mebli ogrodowych

Fotel bujany ogrodowy to element kolekcji technorattanowych – meble te są wysoko cenione przez użytkowników. Technorattan to syntetyczne włókno, które do złudzenia przypomina naturalny rattan. Tworzywo to nie jest porowate – nie chłonie brudu, wilgoci, czyszczenie takiej powierzchni nie sprawi żadnego problemu. Technorattan dostępny jest w wielu kolorach przez co możliwy jest zakup mebla, który dopasujemy do istniejącej już aranżacji. Meble technorattanowe nie wymagają specjalnie pielęgnacji – w okresie jesiennym i zimowym warto przykryć je pokrowcami ogrodowymi. W przypadku fotela bujanego sprawdzi się on również we wnętrzach naszych domów!

Comments are closed.

eshaphotography.com shipsband.com masystem.pl