Jak gotować, aby codziennie spożywane posiłki były wartościowe pod względem odżywczym oraz smaczne? Okazuje się, że nie wystarczą odpowiednio wyselekcjonowane produkty, olbrzymią rolę w obróbce warzyw i mięs mają garnki. Zestaw garnków może znacząco wpłynąć na to, co każdego dnia proponujemy naszym bliskim do jedzenia. Co warto wiedzieć o nowoczesnych kompletach?

Zestaw garnków – w poszukiwaniu perfekcji

Decydując się na zmiany w kuchni warto zacząć właśnie od garnków. Zużyty zestaw garnków nie tylko wpływa na jakość podawanych potraw, ale też jest trudny w utrzymaniu czystości. Nowoczesne garnki oferowane przez najlepszych producentów zaskoczą nas pod wieloma względami. W sklepie gerlach.pl znajdziemy rozbudowane komplety, składające się z kilku lub kilkunastu elementów, takich jak rondle, woki, duże garnki do przygotowywania zup. Kupując zestaw garnków pamiętajmy o tym, że pokrywki liczone są jako osobne elementy kompletu! Czy odznaczają się nowoczesne garnki?

Trwałe materiały i ciekawy design

Podstawową zaletą nowoczesnych garnków są tworzywa – zestaw garnków jest dzisiaj tworzony ze stali nierdzewnej 18/10, która nie odkształca się, nie jest podatna na działanie wilgoci, korozji, wysokie temperatury. Garnki takie możemy czyścić w zmywarkach domowych. Atutem tych garnków jest również fakt, że możemy je wykorzystywać na wszystkich typach kuchenek. Ciekawym rozwiązaniem są bez wątpienia specjalne dyski umieszczane w dnach garnków. Zadaniem dysków jest równomierne rozprowadzanie ciepłego powietrza wewnątrz garnka. W kompletach znajdziemy również pokrywki tworzone ze szkła hartowanego. Małe odpowietrzniki w pokrywkach pozwolą na odparowanie pary wodnej. Na uwagę zasługują również uchwyty i rączki – są one najczęściej tworzone z materiałów antypoślizgowych i nieprzewodzących ciepła. 

Comments are closed.

ix.pl zobacz -sf.org