Wycieczki po tak ciekawym kraju, jakim jest Turcja, mogą się dla wielu z nas okazać rewelacyjną przygodą. Na jakie atrakcje warto tu postawić? Na zwiedzanie tak pięknej krainy, jaką jest Kapadocja. Za co znane biura podróży doceniły ten skrawek świata?

Dlaczego Kapadocja?

Kapadocja to piękne widoki i tajemnicze skalne miasta, które skutecznie pobudzają wyobraźnię zwiedzających. Kto chce poznać piękno skał tufowych, ten w czasie wycieczki do Kapadocji powinien zajrzeć do miejscowości Goreme – jednego z najważniejszych ośrodków turystycznych w tej części Turcji. Czeka tu dobrze rozwinięte zaplecze turystyczne, dzięki czemu można tu znaleźć tanie noclegi oraz długą listę ofert zwiedzania Kapadocji. Jedną z najchętniej wybieranych ofert są widokowe loty balonem, w trakcie których turyści mogą podziwiać słynne formacje skalne z wyjątkowej perspektywy.

Dumą Goreme jest też skalny skansen – fascynujące muzeum, w skład którego wchodzi aż 30 wykutych w skale świątyń. Pochodzą one z IX-XI wieku, mają zatem ogromną wartość historyczną. W wielu z nich można podziwiać wspaniałe freski, robiące ogromne wrażenie na wszystkich miłośnikach sztuki sakralnej. Wycieczki po Kapadocji nie mogą się też obejść bez wizyty przy Zamku Uchisar – najwyższej skale w tej części Turcji. Kto wejdzie na jej szczyt, ten będzie mógł nacieszyć się widokami, które na długo pozostaną w jego pamięci.

Pod zmienią są całe miasta

Czym jeszcze zachwyca turystów turecka Kapadocja? Podziemnymi miastami. Jest ich około 400, przy czym największym uznaniem turystów cieszy się Podziemne Miasto Derinkuyu. Składa się ono aż z ośmiu poziomów, dzięki czemu spacery po jego terenie są wspaniałym doświadczeniem. Dla tych, którzy chcą pospacerować w pięknym otoczeniu, a przy okazji odkryć nieco bardziej zielone oblicze Kapadocji, ważnym punktem w programie wycieczki po tej części Turcji będzie Dolina Ihlary. Dolina ta ma 10 km długości, a spacer po jej terenie to okazja do zapoznania się z wykutymi w skale kościołami. Jest ich tu blisko 60, a każdy z nich może zrobić wielkie wrażenie na zwiedzających.

Malownicza Kapadocja intryguje, nic więc dziwnego, że turyści tak chętnie zaglądają na jej teren. Pomagają im w tym znane biura podróży, które na Turcję i jej najciekawsze zakątki już dawno zwróciły uwagę.

Comments are closed.

live url https://www.travelin.pl/news/ubezpieczenie-assistance-na-wakacje-samochodem-o-czym-pamietac live url