Lato to wymagający okres dla kondycji naszych włosów i paznokci. Wysoka temperatura, suche powietrze, chlor w basenie czy sól morska, to z pewnością czynniki, których włosy i paznokcie nie lubią. Dlatego szczególnie w okresie letnim ważne jest, aby zwrócić uwagę na ich odpowiednią pielęgnację jak i wsparcie odpowiednimi kosmetykami i suplementami diety.

Jak chronić włosy i paznokcie latem – kilka praktycznych porad

Dbaj o odpowiednie nawodnienie

Odpowiednie nawodnienie naszego organizmu jest niezmiernie ważne z wielu powodów i nie dotyczy to wyłącznie okresu letniego, ale latem jesteśmy bardziej narażeni na utratę wody z naszego organizmu. Nasze włosy i paznokcie również wymagają odpowiedniego nawodnienia, dlatego szczególnie latem, warto pamiętać o regularnym piciu wody w odpowiednich ilościach.

Zdrowo się odżywiaj

W okresie letnim, mamy dużo lepszy dostęp do świeżych warzyw i owoców, warto z tego skorzystać.

Dieta bogata w witaminy i minerały, takie jak witamina A, C, E, biotyna, cynk czy krzem, wpływa korzystnie na wygląd skóry, włosów i paznokci. Warto również dołożyć do diety orzechów, nasion i produktów pełnoziarnistych.

Unikaj długiej ekspozycji na światło słoneczne

Podobnie jak skóra, włosy i paznokcie również potrzebują ochrony przed szkodliwym działaniem promieni UV. Na rynku znajdziemy wiele produktów do włosów z filtrem UV. Paznokcie natomiast można chronić, używając lakierów z dodatkiem filtrów przeciwsłonecznych.

Warto również unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce, a jeśli postanowimy spędzić czas na opalaniu, zabezpieczmy włosy przez ich okrycie delikatną i przewiewną tkaniną.

Regularnie przycinaj włosy i paznokcie

Latem warto częściej przycinać końcówki włosów, co zapobiegnie ich rozdwajaniu. Paznokcie również warto częściej przycinać, co z pewnością zapobiegnie ich ewentualnym złamaniom.

Unikaj wysokich temperatur

Latem na brak wysokich temperatur raczej narzekać nie możemy, dlatego warto w tym czasie ograniczyć używanie prostownic, lokówek czy nawet suszarek na gorące powietrze, które mogą dodatkowo osłabić włosy. Najlepiej suszyć włosy naturalnie, a do stylizacji wybierać metody, które nie narażają naszych włosów na wysokie temperatury.

Jak pielęgnować włosy latem

Latem warto myć włosy delikatnymi szamponami, które nie przesuszą skóry głowy i włosów.

Jeśli spędzamy czas nad morzem lub na basenie, warto pamiętać, aby po każdej kąpieli spłukać włosy i pozbyć się w ten sposób soli lub chloru.

Regularne stosowanie odżywek i masek nawilżających i regenerujących pomoże utrzymać włosy w dobrej kondycji. Zapobiegnie przede wszystkim ich wysuszaniu, co w znacznym stopniu wpływa na ich osłabienie i zwiększenie łamliwości.

Nie bez znaczenia w okresie letnim jest również fryzura. Latem dużo lepiej sprawdzą się luźne fryzury, bez zbędnego, zwłaszcza ciasnego upinania, które może narazić włosy na dodatkowe obciążenia i uszkodzenia, dlatego jeśli tylko możesz, unikaj ciasnego spinania włosów.

Jak pielęgnować paznokcie latem

Regularne wykonywanie manicure i pedicure pozwala utrzymać paznokcie w dobrej kondycji.

Nie powinniśmy również zapominać o skórkach wokół paznokci. Latem warto również zwrócić uwagę na usuwanie zrogowaciałego naskórka oraz częstszą pielęgnację skórek. Używaj Nawilżających kremów i olejków do skórek, które pomogą utrzymać je w dobrej kondycji. Regularne nawilżanie skórek zapobiega przesuszeniu i pękaniu, co wpływa na zdrowszy wygląd paznokci.

Latem warto stosować lakierów z dodatkiem filtrów UV, które chronią paznokcie przed szkodliwym działaniem słońca. Dodatkowo stosowanie lakierów utwardzających czy wzmacniających pomoże wzmocnić płytkę paznokcia i dodatkowo zapobiec jej łamaniu.

Suplementy diety dla włosów i paznokci

Dobrym pomysłem w okresie letnim może być skorzystanie z dobrodziejstw, jakich dostarczają różnego rodzaju suplementy diety przeznaczone do wsparcia i pielęgnacji włosów i paznokci. Zawierają one niezbędne witaminy, minerały i składniki odżywcze, które z pewnością wesprą w tym trudnym okresie nasze włosy i paznokcie. Nie tylko je wzmocnią, ale również zapewnią odpowiednie warunki do regeneracji.

Podsumowanie

Lato to naprawdę bardzo wymagający okres dla naszego organizmu. Nie dotyczy to tylko naszych włosów i paznokci. Warto w tym okresie zrobić wszystko, aby odczuć trudy tego okresu w jak najmniejszym stopniu, przynieść ulgę i zapewnić jak najlepsze warunki do regeneracji, która w tym okresie będzie nam szczególnie potrzebna. Pomóc nam w tym może dobór odpowiednich kosmetyków jak i zastosowanie suplementów diety dla włosów i paznokci.

Comments are closed.

https://e-oko.com/ogrzewacz-tarasowy-komfort-w-chlodne-wieczory/ https://e-szczawnica.org/ogrzewacz-gazowy-na-taras-cieplo-gdziekolwiek-jestes/ zobacz