Coraz więcej osób cierpi na choroby serca. Przyczyn jest wiele, a wśród nich można wyróżnić stres, nieodpowiednią dietę i brak aktywności fizycznej. Warto kontrolować serce i sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. W ostatnim czasie popularność zyskał Holter EKG, którym można monitorować stan serca w domu.

EKG online z Holterem

W związku z sytuacją, jaka miała miejsce w ostatnich latach, coraz więcej osób korzysta z usług medycznych online. Nie wszystko jednak można załatwić przez Internet czy telefonicznie. Jest jednak możliwość monitorowania pracy serca w domu.

Wystarczy skonsultować się z odpowiednią placówką, która wysyła Holter EKG pocztą wraz z instrukcją i można samodzielnie w domu skontrolować stan swojego zdrowia. Oczywiście pacjent może w dowolnym momencie skontaktować się z lekarzem lub pielęgniarką. Po zakończeniu badania odsyła się urządzenie, a wyniki są dostępne w ciągu dwóch lub trzech dni.

Dlaczego należy regularnie się badać?

Diagnostyka pozwala zapobiec wielu poważnym chorobom. Na choroby serca narażone są nie tylko starsze osoby, ale także młode, które żyją w ciągłym biegu i nie mają czasu na odpoczynek. Do tego śmieciowe jedzenie i brak ruchu mogą wywołać zawał serca już u osób po 30. roku życia.

Badając się regularnie, można uniknąć wielu problemów zdrowotnych. Z racji tego, że jest możliwość przeprowadzenia EKG online, to nie trzeba nawet tracić czasu na stanie w kolejkach. Oczywiście nie wszystkie badania można wykonać samodzielnie, ale odbiór wyników jest możliwy online tak samo, jak konsultacja z lekarzem.

Czy wizyta u kardiologa online zastąpi tradycyjne spotkanie?

Nie zawsze badanie można przeprowadzić w domu, tak jak ma to miejsce w przypadku EKG online przy użyciu Holtera. W wielu przypadkach trzeba udać się do lekarza, który dokładnie zbada pacjenta i przeprowadzi szczegółowy wywiad.

Jednak wiele kwestii można załatwić przez Internet. Jeśli pacjent czuje się dobrze, bierze zapisane lekarstwa i nie występują żadne niepokojące objawy, to wizyta kontrolna może odbyć się online lub przez telefon. To rozwiązanie korzystne dla obu stron. Do dobrego kardiologa trzeba czasami jechać sporo kilometrów, a wizyta online pozwala oszczędzić czas.

Comments are closed.

zobacz Industrialny metalowy kwietnik stojący https://goldavocado.pl/ogrzewanie-tarasowe-gazowe-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdej-przestrzeni/