Nowoczesna kuchnia to miejsce, w którym przebywamy z przyjemnością – podkreślają nie tylko architekci wnętrz, ale i sami kucharze. Szukając inspiracji na ciekawe wnętrza nie zapominajmy, że kuchnia ma być przede wszystkim odpowiednio wyposażona w wysokiej klasy garnki i patelnie. Co zaproponują nam dzisiaj topowi producenci? Jakie rozwiązania warto zastosować we własnej kuchni?

W poszukiwaniu wysokiej jakości garnków

Wśród wielu propozycji na polskim rynku to zestawy garnków stalowych cieszą się dzisiaj największym zainteresowaniem. Stal nierdzewna doskonale sprawdza się w kuchniach i jest gwarancją wysokiej jakości – garnki takie nie są podatne na wysokie temperatury, działanie wilgoci czy pojawianie się rdzy, odkształcenia. Stal nierdzewna doskonale sprawdza się zarówno w domowych kuchniach, jak i profesjonalnych kuchniach restauracyjnych, gdzie oczekiwana jest najwyższa jakość. 

Garnki ze stali nierdzewnej posiadają specjalne dyski w swoich dnach – dyski te pozwalają na równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka i jednocześnie na szybsze przygotowywanie posiłków. Dzięki dyskom możliwe jest nie tylko szybsze gotowanie – pozwolą one na znaczne oszczędności w kwestii energii. Garnki zaskoczą nas również licznymi dodatkami, takimi jak wewnętrzne miarki do odmierzania płynów, ale i lejki czy cedzaki. Warto również wspomnieć o pokrywkach tworzonych ze szkła hartowanego. 

Noże kuchenne – co wybrać?

Elementem, którego w kuchni nie może zabraknąć, są noże. Nowoczesne noże kuchenne dostaniemy zarówno solo, jak i w eleganckich kompletach. Warto zwrócić uwagę na tworzywa – ostrza tworzy stal nierdzewna, która wzbogacona została o takie pierwiastki jak wanad czy chrom. Zawartość tych pierwiastków sprawia, że ostrze jest zabezpieczone przed odkształcaniem, kruszeniem.

Comments are closed.

pokrowce kwadratowe na zestawy mebli dekoracje swiateczne ogrodowe świąteczne dekoracje ogrodowe