Każdy remont czy zmiana organizacji ruchu wymaga dokładnego zabezpieczenia jezdni i pobocza. Firmy zajmujące się utrzymaniem dróg muszą stosować się do ścisłych norm. Aby zapewnić bezpieczeństwo kierowcom, pieszym, pracownikom i innym uczestnikom ruchu, należy odpowiednio oznaczyć drogę przy pomocy znaków poziomych i pionowych. Znaki, słupki i tablice powinny być umieszczone w specjalnej bazie. Obecnie coraz więcej firm stawia na ekologiczne produkty – podstawy drogowe z recyklingu. Co warto o nich wiedzieć? Sprawdź!

Niezawodne podstawy drogowe z recyklingu – korzyści dla kierowców i środowiska

Podstawy z recyklingu oferowane przez polskiego producenta wykonywane są z PCV powstałego z odpadów poprodukcyjnych. Uzyskany materiał jest ekologiczny, odporny na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne, takie jak promieniowanie UV, woda, mróz, wysoka temperatura. Solidne podstawy nie pękają, jeśli najedzie na nie samochód. Bazy doskonale przylegają do podłoża, nie przewracają się i nie przesuwają nawet podczas wietrznych dni.

Dlaczego to takie ważne?

Podstawy drogowe służą przede wszystkim do unieruchamiania znaków, tablic informacyjnych i innych urządzeń BRD (bezpieczeństwa ruchu drogowego). Przewrócony albo przekręcony znak staje się nieczytelny dla kierowców i stwarza duże niebezpieczeństwo. Znak umieszczony w stabilnej, solidnej podstawie nie zmienia swojego położenia niezależnie od panujących warunków. Oznaczenie jest w pełni czytelne i zrozumiałe, co sprzyja zachowaniu płynności ruchu.

Podstawy znajdują szerokie zastosowanie. Wykorzystywane są do mocowania znaków stałych i tymczasowych, stabilizacji pachołków wydzielających nowe pasy ruchu, zabezpieczenia remontowanego miejsca, podczas montażu ogrodzeń ażurowych.

Uniwersalna konstrukcja

Nowoczesne podstawy są uniwersalne. W sprzedaży są dostępne dwa modele różniące się wielkością i wagą. Każda podstawa wyposażona jest w uniwersalne otwory montażowe pasujące do wszystkich standardowych znaków i tablic. Bazy można łączyć modułowo w duże, stabilne platformy odpowiednie dla wielkogabarytowych oznaczeń. Ich transport i składowanie również nie są problematyczne. Wystarczy ustawić podstawy jedna na drugiej, aby zaoszczędzić maksimum miejsca.

Comments are closed.