Poczucie estetyki i piękna w czasie ciąży staje się dla nas jeszcze ważniejsze niż wtedy, gdy nie byłyśmy w błogosławionym stanie. Zaczynamy być bardziej wymagające w stosunku do fasonów staników, majtek, koszul nocnych i piżam. Potrzebujemy dużego komfortu. Jak tego dokonać? Zajrzyjmy do sklepu z modną bielizną dla kobiet ciężarnych!

Bielizna ciążowa – na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Wybór odpowiedniej bielizny ciążowej to bardzo istotna rzecz. Najlepiej zawsze przed zakupem takiej bielizny przymierzyć ją. Nie każdy bowiem fason będzie dla nas odpowiedni. Ładny wzór i kolor to nie wszystko.

Może się okazać, że kształt biustu różni się od kroju miseczek stanika. To samo dotyczy majtek. Muszą one kończyć się tuż pod brzuchem, a nie na nim. Należy bowiem unikać ucisku brzucha wszelkimi gumkami, czy lycrą.

Spodnie od piżamy mogą mieć różną długość stanu. Ważne, by gumka była na tyle luźna, by brzuch nie czuł się uciskany. Bluzka od piżamy musi być luźna i niekrępująca ruchów. Haleczka zaś lub nocna koszulka powinna ładnie na nas leżeć i mieć taką długość, w jakiej czujemy się najlepiej.

Bielizna ciążowa a ozdobny pas ciążowy – co mają wspólnego?

Ciążowa bielizna ma zakrywać miejsca intymne i ozdabiać ciało kobiety brzemiennej. To eleganckie i wygodne pod każdym względem majtki, biustonosze, halki, koszulki nocne i piżamy. Mówiąc natomiast o ozdobnym pasie ciążowym mamy na myśli tunel z tkaniny, który może pomóc przy zakryciu nerek i pępka. Absolutnie nie ma nic wspólnego z korekcyjnym pasem ciążowym.

Ozdobny pas ciążowy zakładamy, gdy bluzka jest zbyt krótka i chcemy ją „wydłużyć”. Dzięki założeniu tunelu z delikatnej bawełny nieobciskającej tkaniny zakryjemy lędźwie, biodra i brzuch oraz uda. Możemy z niego zrobić spódniczkę. Zakładamy pas tak, jak chcemy. Na bluzkę lub pod nią. Można go nosić do długiej i krótkiej spódnicy, spodni, legginsów, getrów, szortów itp.

Kupując zatem taki pas ciążowy pamiętajmy, iż nie odgrywa on żadnej roli podtrzymującej brzuch, odciążającej jego mięśnie i łagodzącej bóle krzyża. To dodatkowa bielizna wydłużająca górną część ubioru. Może również stanowić dodatkowe ocieplenie korpusu. Co ważne – dodaje kobiecie ciężarnej klasy i wyszukanej elegancji.

Czy ortopedyczny pas ciążowy to bielizna ciążowa?

Pas ciążowy ortopedyczny nie jest bielizną ciążową i nie ma nic wspólnego z bieliźnianym pasem ciążowym omówionym powyżej. Korekcyjny pas ciążowy ma za zadanie podtrzymywać pokaźny brzuch w trzecim trymestrze ciąży. Pomocny jest również przy ciąży mnogiej.

Używamy go tylko w wyjątkowych sytuacjach. Zakładamy go na bieliznę. Zbyt długie noszenie pasa ciążowego korygującego prowadzi do niedotlenienia tkanek i zmniejszenia przepływu krwi podskórnej.

Należy zatem unikać częstego jego noszenia i w żadnym wypadku nie należy zakładać go na noc do spania. Czy w ogóle jest on nam potrzebny? O to należy zapytać lekarza prowadzącego naszą ciążę, zgłaszając mu dolegliwości towarzyszące podczas odmiennego stanu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie bielizna ciążowa.

Comments are closed.

live url https://grodzisknews.pl/znizki-i-bonusy-w-ubezpieczeniach-samochodowych-jak-je-zdobyc-i-nie-stracic/ live url