Przyjemność płynąca z jazdy konnej jest olbrzymia – osoby uczące się tego sportu mogą nie tylko spędzać czas na świeżym powietrzu i blisko natury, ale też pracować nad swoją sylwetką. Jazda konna uznawana jest dzisiaj za sport ogólnorozwojowy, który pozytywnie wpływa nie tylko na układ mięśni, ale też na poczucie równowagi. 

Jak przygotować się do jazdy konnej?

Pierwsze lekcje jazdy konnej to zazwyczaj zapoznanie się z instruktorem, nabycie umiejętności siodłania konia oraz czyszczenia zwierzęcia. W czasie pierwszych jazd nie musimy mieć profesjonalnego stroju, jednak jeśli zamierzamy kontynuować naukę konieczne jest posiadanie elementów niezbędnych podczas jazdy w terenie czy na padoku. Jednymi z takich elementów są bez wątpienia kaski na konie. Kask do jazdy konnej powinien być wybierany z rozwagą – różni producenci zaproponują nam kaski o różnym poziomie profilowania. Wybierając kask pamiętajmy, że ma on stabilnie leżeć na głowie, nie uwierać, zapewniać komfort podczas jazdy. Kask nie powinien być zbyt luźny, a podczas jazdy musi być zawsze zapięty pod szyją. Nowoczesne kaski jeździeckie posiadają również niewielkie daszki, które ochronią nasze oczy przed palącym słońcem. 

Bryczesy – wygodne spodnie jeździeckie

Chcąc zachować komfort i wygodę w czasie jazdy konnej warto wybrać również bryczesy. Są to dedykowane jeźdźcom spodnie jeździeckie, które tworzone są z tkanin o podwyższonej odporności na ścieranie, wnikanie brudu. Tkaniny świetnie odprowadzają wilgoć, przez co możliwe jest zachowanie komfortu nawet w czasie długiego treningu. W sklepach jeździeckich znajdziemy bryczesy dedykowane paniom, panom, młodzieży i dzieciom. Wiele z dostępnych modeli uzupełniona jest o silikonowy pas, którego zadaniem jest lepsze utrzymanie jeźdźca w siodle. 

Comments are closed.

masystem.pl netrza.pl ultury.pl