Nie od dziś wiadomo, że aktywność fizyczna i zdrowe odżywianie przyczyniają się do lepszej kondycji i zgrabniejszej sylwetki. Bez rezygnacji z tych dwóch najważniejszych filarów zdrowego stylu życia, można dodatkowo wspomagać się zabiegami medycyny estetycznej. Sprawdź, z jakich metod modelowania sylwetki warto skorzystać.

Wspomaganie efektów diety i treningu przy pomocy profesjonalnych zabiegów

Eksperci z Kliniki chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej La Perla Łowicka 21b/1 w Warszawie przyznają, że zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna to podstawa, którą należy zapewnić, aby osiągnąć i utrzymać zgrabną figurę. Oczywiście pomocniczo warto korzystać z zabiegów modelowania sylwetki, pamiętając jednak, że nie są to procedury odchudzające. Zgodnie z zaleceniami najpierw należy osiągnąć prawidłową masę ciała, a dopiero potem sięgać po pomoc medycyny estetycznej. Zabiegi modelowania sylwetki nie są przeznaczone dla osób otyłych. Polecane są natomiast w przypadku tzw. miejscowej otyłości, czyli nadmiernego gromadzenia się tkanki tłuszczowej w niektórych obszarach.

Zabiegi, które pomagają w modelowaniu sylwetki

Endermologia

Jednym z najmniej inwazyjnych sposobów wspomagania modelowania sylwetki jest endermologia. Zabieg ten polega na zastosowaniu systemu dwóch niezależnie sterowanych rolek masujących umieszczonych w hermetycznej komorze, które w połączeniu z podciśnieniem intensywnie stymulują tkankę. Endermologia usprawnia mikrokrążenie, przyspiesza przepływ limfy, redukuje obrzęki i pomaga w walce z cellulitem. Seria zabiegów endermologii wykonywanych w krótkich odstępach czasu ma również działanie lipolityczne – przyczynia się do zmniejszenia ilości komórek tłuszczowych na danym obszarze.

Ultradźwięki

W modelowaniu sylwetki wykorzystuje się również najnowszą technologię ultradźwiękową – HIFU. To, co je wyróżnia spośród innych zabiegów, jest głębokość działania (nawet do 13 mm) przy jednoczesnym oszczędzeniu ciągłości naskórka. Zabieg polega na przykładaniu do powierzchni skóry jednej bądź dwóch głowic jednocześnie. Ultradźwięki działają na skórę właściwą i tkankę tłuszczową. Wprowadzają mikrouszkodzenia, które stymulują wytwarzanie kolagenu w skórze oraz usuwanie komórek tłuszczowych. Efekty liftingu ultradźwiękowego pojawiają się już po jednym zabiegu.

Laser

Nieinwazyjna redukcja tkanki tłuszczowej i modelowanie sylwetki możliwe są też dzięki zastosowaniu lasera. Urządzenie to można wykorzystać do redukcji cellulitu oraz kształtowania talii, brzucha, bioder, ud, pośladków, ramion, nóg, pleców czy podbródka. Zabieg polega na zastosowaniu zimnego lasera, którego światło przenika przez skórę i dociera głęboko do komórek tłuszczowych. W efekcie trójglicerydy rozpadają się na kwasy tłuszczowe oraz glicerol i są usuwane z organizmu za pośrednictwem układu limfatycznego. Lipolizę laserową wykonuje się w serii od 6 do 8 zabiegów.

Liposukcja

Osoby, które nie są przekonane do skuteczności nieinwazyjnych metod modelowania sylwetki lub po prostu nie chcą długo czekać na rezultaty, mogą zdecydować się na liposukcję, czyli odsysanie tkanki tłuszczowej. Należy jednak pamiętać, że jest to zabieg chirurgiczny, który wymaga odpowiedniego przygotowania oraz wiąże się z długim okresem rekonwalescencji. Liposukcja pozwala na usunięcie dużej ilości tkanki tłuszczowej podczas jednego zabiegu. Można wykonać ją na dowolnym obszarze ciała. Tkanka tłuszczowa usunięta podczas liposukcji nie jest w stanie się zregenerować, jednak bez diety i regularnej aktywności fizycznej, po pewnym czasie nadmiar tłuszczu może zgromadzić się na innych obszarach.

Szukasz miejsca, oferującego skuteczne zabiegi modelowania sylwetki? Zapraszamy po więcej informacji.

Comments are closed.