Coraz częściej w medycynie estetycznej stosuje się zabiegi łączone, aby uzyskać lepsze efekty. Sprawdź, jak wygląda przykładowa terapia odmładzająca.
Zadbaj o skórę gruntownie – zabiegi łączone w medycynie estetycznej
Zabiegi łączone mogą przynieść dużo lepsze efekty niż pojedyncze procedury – coraz częściej przekonują się o tym specjaliści medycyny estetycznej i proponują swoim pacjentom korzystanie z kilku różnych procedur jednocześnie. Takie postępowanie pozwala na wzmocnienie i przedłużenie rezultatów odmładzania skóry.
Odmładzanie skóry w gabinecie medycyny estetycznej
Medycyna estetyczna to dziedzina medycyny, która według definicji służy przywracaniu lub poprawie fizycznego i psychicznego samopoczucia oraz społecznego funkcjonowania pacjenta poprzez zmianę jego wyglądu. Zabiegi medycyny estetycznej skupiają się na redukcji niedoskonałości i odmładzaniu skóry. W tym celu wykorzystuje się takie narzędzia i technologie, jak: lasery, fale radiowe, ultradźwięki, zabiegi złuszczające, zabiegi iniekcyjne itd. Medycyna estetyczna ciągle ewoluuje i wykorzystuje coraz nowsze rozwiązania. Okazuje się też, że połączenie kilku zabiegów w ramach terapii odmładzającej pozwala na osiągnięcie dużo lepszych rezultatów niż w przypadku terapii z wykorzystaniem tylko jednej technologii. Eksperci z Kliniki Miracki w Krakowie, specjalizujący się w laseroterapii, łączą zabiegi laserowe z iniekcją wypełniaczy, a także z procedurami oczyszczającymi na twarz oraz fototerapią.
Zabiegi komplementarne do laseroterapii
W ramach terapii łączonej część zabiegów wykonywanych jest podczas tego samego spotkania, a część w odpowiednim odstępie czasowym, jeśli wymagana jest rekonwalescencja. Laserowe odmładzanie twarzy to zabieg, który poprzez mikrouszkodzenia w skórze, pobudza naturalne procesy regeneracyjne, polegające na produkcji kolagenu i elastyny. Aby działanie lasera było optymalne, należy skórę do zabiegu odpowiednio przygotować oraz wesprzeć jej regenerację po zakończeniu laseroterapii.
Przed laserowym odmładzaniem twarzy można wykonać jeden z delikatnych zabiegów oczyszczających na twarz, np. mikrodermabrazji wodnej lub peelingu kwasami. Ich celem jest złuszczenie martwego naskórka, usunięcie niedoskonałości i usprawnienie absorpcji substancji odżywczych w głąb skóry. Lekarz dobiera takie procedury, które oczyszczą i zrewitalizują cerę, ale nie uszkodzą naskórka, ponieważ przed laseroterapią skóra powinna być wolna od wszelkich podrażnień i skaleczeń.
Po zabiegu laserowym na twarz, którego pełne efekty pojawiają się nawet po kilku miesiącach, można skorzystać z iniekcji wypełniacza, który działa niemal natychmiast. Stosowany jest przede wszystkim kwas hialuronowy, który wypełnia zmarszczki i inne ubytki tkankowe oraz modeluje rysy twarzy. Korzystne działanie po laseroterapii mają też nici liftingujące oraz stymulatory tkankowe.
Zabiegiem komplementarnym do laseroterapii jest również terapia światłem LED (fototerapia). Jest to zabieg z użyciem specjalnej lampy emitującej światło o różnych kolorach, z których każdy ma inne działanie terapeutyczne. Celem fototerapii jest przede wszystkim przyspieszenie gojenia i regeneracji skóry po intensywnych zabiegach medycyny estetycznej.
Zalety zabiegów łączonych
- Zabiegi łączone działają synergistycznie, wzmacniając się nawzajem i zapewniając trwalsze rezultaty terapii.
- Terapia, składająca się z wzajemnie uzupełniających się zabiegów, jest skuteczniejsza niż pojedynczy zabieg.
- Połączenie kilku zabiegów pozwala na skuteczne leczenie trudnych problemów, takich jak blizny potrądzikowe czy przebarwienia.
- Odpowiednio skomponowana terapia łączona przyspiesza gojenie się skóry i przynosi szybsze rezultaty.
Jeśli masz więcej pytań dotyczących zabiegów medycyny estetycznej, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Krakowie.
Comments are closed.